Tovább olvasom

Munro, Alice

A boldog árnyak tánca


starsBetöltés...

 

Fordította: Rakovszky Zsuzsa
Megjelenés dátuma: 2015-04-22
Terjedelem: 321 oldal

 

Súly: 426 gramm
Kötés: KEMÉNYTÁBLA, VÉDŐBORÍTÓ
ISBN: 9789633551356
3 900 Ft

Állandó 20% kiadói kedvezmény

Nem rendelhető

Mindannyian megpróbálunk elmenekülni. A boldog árnyak tánca a 2013-ban Nobel-díjjal kitüntetett Alice Munro első könyve. Nyolc évet kellett várnia, mire megjelenhetett. És mi volt a Vancouver Sun szalagcíme? Egy háziasszony, akinek sikerült időt szakítania arra, hogy novellákat írjon. De az idő őt igazolta, ezek a hol hosszabb, hol rövidebb novellák a műfaj iskolapéldáivá és az olvasók kedvenceivé lettek. Igaza van Jonathan Franzennek abban, hogy Alice Munro semmi másról nem ír, mint az emberről, csakis az emberről. Ráadásul ugyanazokat az embereket ismeri, mint mi. Sőt személyesen minket ismer. Az olvasó már-már szeretne elbújni a tekintete elől, mert túlságosan sokat tud gyarlóságainkról, botlásainkról, bűntudatunkról, megbánásainkról, bizonytalanságunkról, arról, hogyan cselekszünk vagy nem cselekszünk válságos helyzetekben. És hogy mit teszünk akkor, amikor eljön a menekülés pillanata. Mert Munro szerint ez a közös bennünk, bizonyos élethelyzetekben mindannyian szeretnénk elmenekülni, csak nem mindannyian tudunk. De vajon miért nem? Többek között erre a kérdésre keresi a választ ez a tizenöt varázslatos novella is.

Kategória:

A kötet magyarul Rakovszky Zsuzsa szép fordításában jelent meg, és ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a bizonyos helyeken kifejezetten érzéki szépségű szöveg egységesen tudja tartani azt a finom lebegést, amit már a cím is megelőlegez.

Revizor - a kritikai portál

A szerző további könyvei

Munro, Alice

Alice Munro 1931-ben született az Ontario tartományban lévő Winghamben, Kanadában. Első novellája 1950-ben, első kötete pedig 1968-ban jelent meg. Művei azóta számos nyelven ol-vashatók, mindenütt nagy kritikai és közönségsikert aratnak. Számos díj és elismerés birtokosa, elnyerte többek között az Egyesült Államok Országos Könyvkritikusi Körének díját és a rangos Giller Prize-t is. 2009-ben megkapta a Man Booker Nemzetközi Díjat.

Tovább a szerző oldalára

A szerkesztő ajánlja